Search
Close this search box.

اعتصابات و تظاهرات در دور دوم مبارزه بازنشستگی فرانسه را درنوردید

فهرست مطالب

پاریس (AP) – تظاهرات روز سه‌شنبه در سراسر فرانسه در آخرین درگیری اراده‌ها با دولت بر سر برنامه‌هایش برای عقب انداختن سن بازنشستگی آغاز شد. هدف رهبران کارگر این بود که بیش از 1 میلیون تظاهرکننده را به خیابان بیاورند که یکی از رهبران کهنه کار جناح چپ آن را “شورش شهروندان” توصیف کرد.

اعتصابات و اعتراضات سراسری آزمونی حیاتی هم برای دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهور و هم برای مخالفان آن بود. دولت می گوید مصمم است به وعده انتخاباتی مکرون برای اصلاح سیستم بازنشستگی فرانسه عمل کند. اتحادیه‌های کارگری و قانون‌گذاران چپ‌گرا که در پارلمان علیه طرح‌های ماکرون می‌جنگند، روی معترضان حساب می‌کنند که برای تقویت تلاش‌های خود برای از بین بردن لایحه اصلاحات بازنشستگی، حضور گسترده‌ای دارند.

ژان لوک ملانشون، رهبر کهنه‌کار چپ پیش‌بینی کرد: یک روز تاریخی» از تظاهرات و شکست برای مکرون، در حالی که جمعیت معترض در شهرها و شهرهای خارج از پاریس راهپیمایی کردند – پیش از تظاهرات بزرگی که اواخر روز سه شنبه در پایتخت فرانسه برنامه ریزی شده بود.

«اغلب این اتفاق نمی افتد که ما انجام دهیم. ملانشون در شهر جنوبی مارسی صحبت می کرد. “این نوعی شورش شهروندان است.”

اولین دور اعتصابات و اعتراضات به راه افتاد بین 1 میلیون تا 2 میلیون تظاهرکننده در اوایل این ماه، از جمله ده‌ها هزار نفر در پاریس. رهبران حزب کارگر قصد داشتند حداقل با این ارقام مطابقت داشته باشند یا حتی بهتر از آن در روز سه‌شنبه، با انتظار حدود ۲۵۰ تظاهرات در سراسر کشور. دولت 11000 افسر را برای پلیس معترضان بسیج کرد.

مواضع هر دو طرف در حال سخت تر شدن است، زیرا قانونگذاران در پارلمان به لایحه دولت مبنی بر افزایش سن بازنشستگی از 62 به 64 سال می پردازند.

< مکرون روز دوشنبه اصلاحات را «ضروری» توصیف کرد. نخست وزیر او، الیزابت بورن، آخر هفته گذشته اصرار داشت که افزایش سن بازنشستگی به 64 سال "دیگر قابل مذاکره نیست."

اعتصابات و معترضان قصد دارند خلاف آن را ثابت کنند.

اپراتور ریلی SNCF در مورد اختلالات بزرگ شبکه سه شنبه به دلیل اعتصابات هشدار داد. این توصیه می‌کند که مسافران سفرها را لغو یا به تعویق بیاندازند و در صورت امکان از راه دور کار کنند.

اعتصاب‌ها همچنین برخی مدارس و بخش‌های دیگر را تحت تأثیر قرار داده است. ایستگاه رادیویی فرانس اینتر به جای برنامه‌های گفتگوی معمول صبحگاهی خود، موسیقی پخش کرد و از شنوندگان خود عذرخواهی کرد زیرا کارمندان اعتصاب می‌کردند.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان
اینفومت

اینفومت تلاش می کند با تولید محتوای مناسب برای جامعه هدف، خدمت هر چند کوچک را عرضه نماید

FOLLOW US ON