Search
Close this search box.

درآمد اپل ممکن است در میان عدم اطمینان آیفون به یک قهرمان بعید متکی باشد

فهرست مطالب

Apple Inc. در آخرین گزارش درآمد خود توسط یک قهرمان نامحتمل ذخیره شده است، و همین پویایی ممکن است در درآمد تعطیلات غول فناوری ظاهر شود.

Macs کسب درآمد 11.5 میلیارد دلاری که بیش از 2 میلیارد دلار بیشتر از انتظارات در سه ماهه سپتامبر بود و کسری اپل را جبران کرد.
AAPL،
-2.01%
فروش آیفون. اپل ممکن است دوباره به دنبال تقویت شوالیه سفید خود باشد، زیرا نتایج سه ماهه تعطیلات بعد از ظهر پنجشنبه را گزارش می کند، زیرا کسب و کار آیفون آن با اختلالات عرضه مواجه شد در بحبوحه تعطیلی COVID-19 در چین.

اپل رفرش‌های مک را به یک اولویت کلیدی تبدیل کرده است و ترکیب خود را با چیپ‌های سفارشی خود که باعث بهبود سرعت، عمر باتری و موارد دیگر می‌شود، قرار داده است. در حالی که سازندگان رایانه‌های شخصی به‌خاطر شوق کار از راه دور، عموماً در ابتدای همه‌گیری شاهد فروش فزاینده‌ای بودند، پیشرفت‌های اپل کسب‌وکار مک را حتی به عنوان شرکت‌هایی مانند HP Inc.
HPQ،
-1.40%
کاهش سرعت بزرگی داشته‌اند.

نظر: رونق و رکود رایانه‌های شخصی در حال حاضر «یکی برای کتاب‌های رکورد» است، و هنوز تمام نشده است

یک چهارم رکورد دیگر ممکن است این بار در کارت اپل نباشد. چشم انداز خود مدیریت خواستار کاهش قابل توجه درآمد مک نسبت به سال قبل شد و تحلیلگرانی که توسط FactSet پیگیری می شوند انتظار دارند این شرکت 9.4 میلیارد دلار درآمد مک در سه ماهه دسامبر به ثبت برساند که 13.5 درصد کمتر از فروش خود در سال گذشته است. آن دوره سال قبل از راه اندازی مک بوک پرو بهره مند شد.

با این وجود، درآمدی با این بزرگی چهارمین بالاترین رکورد اپل در این رده خواهد بود، علیرغم عدم به‌روزرسانی بزرگ محصول، و ممکن است در این سه‌ماهه مجدداً در مک‌های مک‌ها جای افزایش داشته باشد. اریک وودرینگ، تحلیلگر مورگان استنلی، اخیراً انتظارات خود را برای درآمد مک به 9.8 میلیارد دلار افزایش داده است که 12 درصد از پیش بینی قبلی خود به دلیل “قوی تر از حد انتظار محموله های مک” افزایش یافته است.

اپل بهترین در یک دوره را داشته است. بر اساس داده های شخص ثالث IDC، زمانی که صنعت رایانه های شخصی جهانی بدترین افت سه ماهه خود را تجربه کرد. طبق محاسبات IDC، از آنجایی که فروش جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه چهارم 28.1 درصد کاهش یافت، اپل تنها تولیدکننده بزرگی بود که کاهش دو رقمی را ثبت نکرد: محموله های آن افت 2.1 درصدی به 7.5 میلیون واحد < /a>.

آینده شتاب مک اپل نیز یک سوال کلیدی در این گزارش خواهد بود. به گفته کایل مک‌نیلی، تحلیلگر Jefferies، اپل در اوایل ژانویه، خط تولید مک‌بوک پرو را با یک تراشه سفارشی ارتقا یافته به‌روزرسانی کرد، عاملی که باید در سه ماهه مارس و بعد از آن، علی‌رغم پس‌زمینه‌ای سخت در صنعت، کمک کند. او اذعان کرد که اپل از ضعف عمومی رایانه شخصی در سه ماهه تعطیلات مصون نبود.

آرون راکرز، تحلیلگر Wells Fargo محتاط بود.

«در حالی که ما معتقدیم که اعتماد مصرف‌کننده و هزینه‌های ضعیف‌تر هر دو بر تقاضا برای مک‌های مک در چند ماه آینده تأثیر می‌گذارند، همچنان معتقدیم که اپل در صنعت رایانه‌های شخصی عملکرد بهتری خواهد داشت/ سهم بازار خواهد داشت. به دلیل مزایای عملکرد ارائه شده توسط پردازنده‌های مبتنی بر Arm سری M،» او در یادداشتی به مشتریان نوشت.

عملکرد مک هرگز رویداد اصلی اپل نیست، اما می‌تواند منبعی برای ثبات باشد. از یک چهارم زمانی که تحلیلگران سوالات زیادی در مورد فروش آیفون داشتند. مدیران اپل در نوامبر هشدار داد که محموله های آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس به دلیل محدودیت های تولید مرتبط با بیماری همه گیر کمتر از حد انتظار خواهد بود. در یکی از تأسیسات بزرگ فاکسکان در چین، و تحلیلگران مطمئن نبودند که این موضوع تا چه حد بر درآمد آیفون در سه ماهه دسامبر و پس از آن تأثیر می گذارد.

بیشتر ببینید: به گفته تحلیلگران، اپل با خطر «تقاضای فاسد شدنی» برای آیفون‌ها مواجه است

FactSet اجماع از کاهش 5.1 درصدی درآمد آیفون در آخرین دوره به 67.9 میلیارد دلار می‌خواهد، هرچند تخمین‌ها دامنه وسیعی را شامل می‌شود، از 59.9 میلیارد دلار تا 74.8 میلیارد دلار.

از دست ندهید: اپل نتوانست صنعت گوشی های هوشمند را از بدترین سالش از سال 2013 نجات دهد

درآمد کلی ممکن است کاهش کمتری داشته باشد. پیش‌بینی اجماع 121.5 میلیارد دلاری است که 2 درصد کاهش داشته است، اما به کمک رکوردهای مورد انتظار برای دسته‌های خدمات و پوشیدنی‌ها، خانه و لوازم جانبی کمک می‌کند.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان
اینفومت

اینفومت تلاش می کند با تولید محتوای مناسب برای جامعه هدف، خدمت هر چند کوچک را عرضه نماید

FOLLOW US ON