Search
Close this search box.

درآمد خالص AMD Q4 با کاهش فروش رایانه شخصی رو به کاهش است

فهرست مطالب

نکات کلیدی

  • Advanced Micro Devices Inc. (AMD) انتظار می رود EPS 0.19 دلاری را برای سه ماهه چهارم گزارش کند که تقریباً 80 درصد کاهش نسبت به سال گذشته دارد.
  • احتمالاً رشد درآمد به میزان خود کاهش یافته است. کندترین سرعت از قبل از همه گیری.
  • تحلیلگران به دنبال کسب و کار مرکز داده سازنده تراشه هستند، جایی که انتظار می رود سهم بیشتری از بازار را از رقیب اینتل گرفته باشد.

Advanced Micro Devices Inc. (AMD) احتمالاً در سه ماهه چهارم تقریباً 80 درصد کاهش یافته است زیرا رشد درآمد به کندترین سرعت خود در بیش از سه سال گذشته کاهش یافته است. تجارت مرکز داده قوی سازنده تراشه.

طبق برآوردهای Visible Alpha پیش‌بینی می‌شود که AMD درآمد هر سهم 0.19 دلار را گزارش کند که 76 درصد کاهش نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد. انتظار می‌رود رشد درآمد از 29 درصد در سه‌ماهه سوم به 14 درصد در سال گذشته کاهش یابد، که منعکس‌کننده سه ماهه دوم کاهش فروش CPU رایانه‌های شخصی شرکت است. این کاهش حتی زمانی رخ می دهد که این شرکت که پس از بسته شدن بازارها در روز سه شنبه گزارش می دهد، سهم بازار خود را در مراکز داده افزایش داده است.

پیش‌بینی ناگوار نشان‌دهنده محیط دشوار پیش روی صنعت نیمه‌رسانا است. مجموع محموله‌های رایانه‌های شخصی در سه ماهه چهارم تقریباً 30 درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش سه ماهه تاکنون است، زیرا مصرف‌کنندگان در میان قیمت‌های بالاتر و بدتر شدن چشم‌انداز اقتصادی، هزینه‌های خود را مهار کردند.

تقاضای ضعیف و موجودی مازاد بر رقیب اینتل فشار زیادی وارد کرد (INTC)، که سهام آن هفته گذشته پس از پیش بینی ضرر خالص در سه ماهه اول سال 2023 به شدت سقوط کرد. تحلیلگران حتی قبل از پیش‌بینی ناامیدکننده اینتل نگران سودآوری AMD بودند. استیسی راسگون، تحلیلگر Bernstein، عملکرد AMD را از عملکرد بهتر به بازار در هفته گذشته کاهش داد و گفت که سازنده تراشه “هیچ حاشیه ای برای خطا ندارد.”

سهام AMD در سال گذشته 32 درصد سقوط کرده است، در مقایسه با کاهش 17 درصدی برای بخش فناوری اطلاعات S&P 500.

<استفاده از xmlns:xlink="http://www.w3.org/1999/xlink" xlink:href="#icon-camera"/>
منبع: TradingView.
آمار کلیدی AMD
برآورد سه ماهه چهارم سال مالی 2022 Q4 FY 2021 Q4 FY 2020
درآمد هر سهم تعدیل شده ($) 0.19 0.80 1.45
 درآمد ($B)  5.5  4.8  3.2
 درآمد مرکز داده ($B) 1.7  1.2  0.5

منبع: آلفای قابل مشاهده

معیارهای کلیدی

سهم بازار AMD در بازار مرکز داده به طور پیوسته به رشد خود ادامه داده است. حتی با کاهش کل درآمد، انتظار می‌رود درآمد مرکز داده از 1.2 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال 2021 با 48 درصد افزایش به 1.7 میلیارد دلار برسد. گفته می شود پردازنده جدید جنوا AMD عملکرد محاسبات ابری بیشتری نسبت به محصولات فعلی رقیب اینتل ارائه می دهد.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان
اینفومت

اینفومت تلاش می کند با تولید محتوای مناسب برای جامعه هدف، خدمت هر چند کوچک را عرضه نماید

FOLLOW US ON