Search
Close this search box.

روش جدید برای دریافت بازپرداخت مالیات بر عایدی سرمایه

فهرست مطالب

دو روش وجود دارد که مالیات دهندگان می توانند در نهایت با اضافه پرداخت اولیه CGT برای یک سال مالیاتی مواجه شوند:

  • جایی که از سرویس گزارش دارایی بریتانیا و CGT پرداختی “علی الحساب” در رابطه با سود ناشی از دفع اموال مسکونی بریتانیا؛
  • جایی که از سرویس سود سرمایه بیدرنگ برای گزارش سود سرمایه ناشی از واگذاری دارایی های غیر از دارایی های بریتانیا، و مبلغ CGT را با آن پرداخت کرده است. برگشت.

مشکلات تعامل

خدمات املاک بریتانیا ظاهراً با اندکی فکر در مورد اینکه چگونه با فرآیند ارزیابی خود ارتباط برقرار می کند طراحی شده است، اما مالیات دهندگان بریتانیا موظف هستند سود حاصل از ملک مسکونی را دو بار گزارش کنند: ابتدا در حساب املاک انگلستان و بعداً برای خود. اظهارنامه مالیاتی ارزیابی مالیات دهندگان غیر مقیم تعهدات گزارش دهی متفاوتی دارند.

سیستم CGT زمان واقعی برای استفاده مالیات دهندگانی در نظر گرفته شده است که در ارزیابی خود نیستند، و بنابراین از نیاز فرد به ثبت نام برای ارزیابی خود صرفاً برای گزارش سود یکباره جلوگیری می کند. با این حال، همانطور که در اشاره کردم، بازپرداخت بیدرنگ CGT هیچ مبنای قانونی ندارد. 2018.

مالیات پرداخت شده پس از ارسال حساب دارایی بریتانیا باید در اظهارنامه SA منعکس شود، و از اینجاست که مشکلات شروع می شود.

2020/21 SA برمی‌گردد

مالیات دهندگان و مشاوران دریافتند که مالیات علی الحساب پرداخت شده پس از واگذاری دارایی، به طور خودکار در مقابل سایر مالیات های متعلقه که در اظهارنامه مالیاتی 2020/21 SA گزارش شده است، تنظیم نشده است.

در اکتبر 2021 هلن تورنلی توضیح داد که چگونه مالیات دهندگان می توانند CGT پرداخت شده به حساب را پس بگیرید.

تنها راه حل برای آن سال مالیاتی زنگ زدن به HMRC و درخواست تسویه دستی مالیات پرداختی بود که بیش از صورت حساب نهایی CGT بود. در صورتی که اضافه پرداخت CGT از مانده بدهی مالیات SA بیشتر باشد، مالیات دهنده می تواند درخواست بازپرداخت کند.

این فرآیند اکنون در بند 3.2.3 پیوست 18 کتابچه راهنمای افزایش سرمایه HMRC.

2021/22 SA برمی‌گردد

فرایند دریافت بازپرداخت CGT برای اظهارنامه مالیاتی SA 2021/22 کمی کاهش یافته است.

هر گونه اضافه‌پرداخت اولیه CGT برای سال 2021/22 به‌طور خودکار با هر مالیات دیگری که در اظهارنامه SA برای آن سال مالیاتی محاسبه شده است، تسویه می‌شود، به بند 3.2.4 پیوست 18 سود سرمایه HMRC کتابچه راهنمای کاربر.

اگر اضافه پرداخت CGT از مالیات SA دیگر تا 31 ژانویه 2023 بیشتر باشد، مازاد به طور خودکار بازپرداخت نخواهد شد. مالیات دهندگان یا نماینده آنها باید با شماره 0300 200 3300 با HMRC تماس بگیرند تا امکان بازپرداخت مالیات اضافه پرداخت شده فراهم شود.

کاغذ

را برمی‌گرداند

حداقل ده موقعیت که در آن مالیات دهندگان نمی توانند یا نباید اظهارنامه اموال بریتانیا را به صورت آنلاین ارائه کنند، به عنوان مثال زمانی که اظهارنامه SA قبلاً ارائه شده است و درآمدهای دارایی را گزارش می کند که در سال به وجود آمده است.

در مواردی که نمی‌توان از خدمات آنلاین املاک بریتانیا استفاده کرد، مالیات‌دهنده باید به جای آن اظهارنامه اوراق املاک بریتانیا را ارسال کند. این اظهارنامه کاغذی را فقط مالیات دهندگان یا نماینده آنها می توانند با شماره تلفن 0300 200 3300 HMRC دریافت کنند (روزهای هفته از ساعت 8 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است).

به‌روزرسانی عامل شماره 103 گزارش می‌دهد که اظهارنامه کاغذی برای ارائه راهنمایی بیشتر به مالیات‌دهندگان بهبود یافته است. اکنون شامل بخش هایی برای گزارش جزئیات نماینده مالیاتی مجاز و وارد کردن جزئیات بازپرداخت است که در آن اظهارنامه یک اظهارنامه اصلاح شده است.

بدون مرجع پرداخت

در مواردی که اظهارنامه دارایی بریتانیا ارسال شده است، HMRC باید یک مرجع پرداخت را به مالیات دهندگان ارائه کند، اما ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد تا این مرجع پرداخت صادر شود.

اگر CGT موعد واگذاری اموال در سال 2021/22 علی الحساب پرداخت نشده باشد، HMRC موارد زیر را توصیه می کند:

“بازگشت خود ارزیابی باید تکمیل شود تا منعکس کننده CGT باشد که از طریق CGT در حساب دارایی بریتانیا شارژ می شود، و یادداشتی در کادر 54 SA108 برای اطلاع از اینکه مرجع هزینه هنوز تخصیص داده نشده است.”

غیر مقیم

مالیات دهندگانی که مقیم بریتانیا نیستند باید گزارش سود و زیان حاصل از واگذاری کلیه اموال غیرمنقول بریتانیا (مسکونی و تجاری) که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با استفاده از خدمات حساب دارایی انگلستان نگهداری می شود. با این حال، مالیات دهندگان غیر مقیم ممکن است در سیستم ارزیابی خود نباشند.

2022/23 SA بازگشت

آیا امیدواری به اینکه خدمات حساب دارایی بریتانیا بتواند به موقع برای تکمیل بازپرداخت SA 2023/23 به طور کامل با سیستم خود ارزیابی ادغام شود، خیلی زیاد است؟ من نفسم را حبس نمی کنم.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان
اینفومت

اینفومت تلاش می کند با تولید محتوای مناسب برای جامعه هدف، خدمت هر چند کوچک را عرضه نماید

FOLLOW US ON