Search
Close this search box.

غیر مالیات دهندگان با تأخیر بایگانی جریمه SA مواجه می شوند

فهرست مطالب

پس از افشای مسائل مالیاتی ندیم زهاوی، دن نیدل از همکاران Tax Policy Associates توجه خود را به کمپین بر علیه جریمه های خود ارزیابی برای افرادی که مالیات کمی می پردازند.

تماس برای لغو جریمه های نرخ ثابت

Neidle خواستار لغو خودکار جریمه‌های تأخیر ارزیابی خود با نرخ ثابت است، اگر HMRC تشخیص دهد که مالیات‌دهنده‌ای درآمد مشمول مالیات ندارد.

این کمپین به دلیل درخواست آزادی اطلاعات از HMRC انجام شد، که نشان داد بین سال‌های 2018 تا 2020، تقریباً 400000 نفر با درآمد کمتر از 13000 پوند جریمه دریافت کردند.

در این دوره، تعداد کمی از این مالیات دهندگانی که جریمه شده بودند، مالیات پرداخت می کردند زیرا کمک هزینه شخصی 11850 پوند در سال 2018/19 و 12500 پوند در سال 2019/20 بود.

مجازات خودکار

افرادی که مهلت خودارزیابی 31 ژانویه را از دست می دهند به طور خودکار با جریمه ثابت اولیه 100 پوند در روز مهلت مواجه می شوند، حتی اگر مالیاتی برای پرداخت وجود نداشته باشد. جریمه پس از سه ماه افزایش می یابد و جریمه های روزانه اضافی 10 پوند در روز افزایش می یابد. سپس پس از شش ماه، مالیات دهندگان با 300 پوند هزینه و سپس 300 پوند دیگر پس از 12 ماه مواجه می شوند.

این تغییری نسبت به نحوه عملکرد طرح جریمه تا سال 2011 است — قبل از این، در صورتی که اظهارنامه مالیاتی برای پرداخت نداشته باشد، جریمه تأخیر بایگانی لغو می شد.

در اظهار نظری تحت تحقیقات نیدل، کارولین میسکین، مدیر فنی ارشد دانشکده مالیات ICAEW، خاطرنشان کرد: «یکی از تأثیرات رژیم قبلی این بود که مالیات دهندگان سال‌ها از بازگشت عقب‌مانده باشند، زیرا مجازات‌ها حداکثر 200 پوند در سال مدیریت بدهی HMRC چندان فعالانه تعقیب نکرد. آنها اکنون با مبلغ 1600 پوند این کار را انجام می دهند.”

چرا اصلاً در SA هستند؟

این تحقیق یک سوال را برجسته می کند که دولت باید از خود بپرسد: چرا مردم حتی در ارزیابی خود مالیات کمی می پردازند یا اصلاً مالیات نمی پردازند؟ میسکین بازبینی معیارهای ثبت نام خودارزیابی خودسرانه را پیشنهاد کرد.

“بسیاری از کسانی که باید اظهارنامه کنند، فقط باید این کار را انجام دهند، زیرا محدودیت‌های سیستم HMRC (PAYE/NPS) وجود دارد و می‌توان از قدرت‌های ارزیابی ساده استفاده کرد و خطر جریمه‌های تأخیر در تشکیل پرونده را از بین برد. میسکین نوشت.

تاریخ شروع جدید MTD سیستم امتیازدهی را به تعویق می‌اندازد 

نیدل امیدوار بود که قوانین مجازات با ورود سیستم جدید مجازات‌های مبتنی بر امتیاز، که از آوریل 2025 انتظار می‌رفت، کاهش یابد. 

اما همانطور که ربکا کیو ویراستار مالیاتی مشاوره AccountingWEB خاطرنشان کرد، بعید است که جریمه های ارسال اظهارنامه مالیاتی خود ارزیابی در سال 2025 تغییر کند زیرا سیستم جدید مبتنی بر امتیاز به خود ارزیابی مالیات بر درآمد (MTD ITSA) مرتبط است — اکنون تا آوریل 2026 به تعویق افتاده.

اما از آنجایی که MTD ITSA اکنون فقط برای مالیات دهندگانی اعمال می شود که کل دارایی و گردش تجاری آنها 50000 پوند است، کیو اضافه کرد که “بعید است که سیستم مجازات جدید برای مالیات دهندگان خود ارزیابی قبل از آن معرفی شود. برای کسانی که تحت MTD گزارش می دهند، منتشر شده است.

فرآیند را تغییر دهید

در نتیجه گیری خود، نیدل اذعان کرد که HMRC با حسن نیت عمل می کند و از تأثیر نامتناسب جریمه ها بر افراد کم درآمد آگاه نبود، اما سازمان مالیاتی را تشویق کرد تا نظارت بر جریمه های تأخیر ارسال را آغاز کند تا متوجه شود تاثیر و سطح مجازات

او افزود که باید به فرآیند ارزیابی خود توجه شود، تعیین اینکه چه تعداد از مالیات دهندگان نباید ملزم به ارائه اظهارنامه باشند و آیا سیستم هایی وجود دارد که HMRC می تواند برای جلوگیری از مالیات دهندگان با هزینه های اندک یا ناچیز ایجاد کند. بدون پرداخت مالیات از ارسال اظهارنامه

آخرین توصیه او این بود که اگر مالیات‌دهنده درآمد مشمول مالیاتی نداشته باشد، جریمه‌های دیرکرد با نرخ ثابت را به‌طور خودکار لغو کند (و در صورت بازپرداخت). این احتمالاً پس از ارسال بعدی فرم خود ارزیابی خواهد بود، اما نیدل معتقد است که نیازی به درخواست یا درخواست تجدیدنظر بیشتر نیست،

او همچنین خواستار کاهش حدود 50 درصدی جریمه ها شد، اگر مالیات دهندگان دارای درآمد مشمول مالیات پایین کمتر از 15000 پوند باشد. اما نیدل تشخیص داد که معرفی یک قانون کاهش یا لغو مجازات ممکن است نیاز به تغییر قانون داشته باشد.

یک مشکل قدیمی

مشکل جریمه ها دغدغه جدیدی در جامعه مالیاتی نیست. پل آپلین موضوع مجازات SA برای افراد کم درآمد را در سال 2015 پس از گزارشی از اداره ساده سازی مالیات (OTS) مطرح کرد. نوشتن در مجله مالیات، آپلین از چگونگی 16٪ از بازده ها شگفت زده شد بدهی صفر و 8 درصد بدهی کمتر از 50 پوند نشان داد، که به این معنی است که 1.5 میلیون بازده برای دریافت هیچ مالیاتی پردازش شده است.

OTS که اکنون لغو شده روی این مشکل کار کرده است، از جمله توصیه به حذف برخی از افراد از ارزیابی خود، ارائه هشدارهای بیشتر و اشاره به اینکه کشورهای دیگر مانند نیوزیلند و کانادا مجازات های دیرهنگام تشکیل پرونده خود را اعمال می کنند. بدهی مالیات مبلغ ثابتی نیست.

هفت سال بعد با تأمل در مورد مشکل، اپلین در توییتر نوشت: “همیشه احساس می کردم که محدودیت در مقدار مالیات متعلقه (بنابراین در صورت عدم پرداخت مالیات یا بازپرداخت، جریمه نمی شود) بهتر بود. سیستم امتیازدهی/جریمه جدید برای MTD ITSA در اصل منصفانه تر خواهد بود، اما در 16 صفحه قانون نیز هدایت آن پیچیده خواهد بود.

آخرین کمپین Neidle در حالی است که جیم هارا، مدیر اجرایی HMRC، پس از صدراعظم سابق گفت: “هیچ مجازاتی برای اشتباهات بی گناه در امور مالیاتی شما وجود ندارد” -policy/zahawi-what-level-of-tax-trouble-is-he-in”>ندیم زهاوی به یک تسویه مالیاتی 5 میلیون پوندی با HMRC رسید که شامل جریمه می شد.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان
اینفومت

اینفومت تلاش می کند با تولید محتوای مناسب برای جامعه هدف، خدمت هر چند کوچک را عرضه نماید

FOLLOW US ON