Search
Close this search box.

مشاوره برای رسیدگی به اختلاف دستمزد تعطیلات

فهرست مطالب

حکم دادگاه عالی هارپور در مقابل دادگاه عالی برازل > در ژوئیه 2022 مربوط به یک کارگر نیمه سال و تعهدی (و پرداخت) مرخصی سالانه آنها بود. این حکم منجر به این نگرانی شد که کارگران نیمه سال و با دستمزد نامنظم نسبت به کارگرانی که ممکن است ساعات مساوی در طول سال تعطیلات کار کنند، از مرخصی تعطیلات و حقوق بیشتری برخوردار شوند. این به معنای تغییراتی در فرآیندها بود – با این حال همه اینها اکنون با توجه به وزارت راهبرد تجاری، انرژی و صنعتی (BEIS) مشاوره در مورد موضوع.

ادامه قرارداد

برازل تحت یک قرارداد مستمر به‌عنوان معلم موسیقی توسط Harpur Trust استخدام شد. او فقط برای بخشی از سال کار می کرد. در ابتدا، کارفرمای او طبق مقررات زمان کار، حق مرخصی او را 5.6 ​​هفته در سال محاسبه کرد. آنها فکر کردند که این در تعطیلات زمستانی، بهار و تابستانی مدارس گرفته شده است (بنابراین، هر بار معادل 1.87 هفته). با توجه به حقوق تعطیلات، طبق قانون حقوق استخدامی 1996، این مبلغ به ارزش یک هفته حقوق پرداخت می شد که با نگاهی به درآمدهای Brazel در دوره مرجع (12 هفته قبل، اکنون 52 هفته در بریتانیای کبیر) محاسبه می شود. /p>

با این حال، از سال 2011، Harpur Trust محاسبه را تغییر داد. مرخصی همچنان در سه قسط مساوی (1.87 هفته در پایان هر ترم) گرفته می شد. با این حال، پرداخت با استفاده از روش 12.07٪ محاسبه شد. این بدان معناست که کارفرما ساعات کار و دستمزد دریافتی Brazel را در پایان هر ترم بررسی می‌کند و طبق دستورالعمل ACAS در آن زمان، این میزان را در 12.07% ضرب می‌کند.

12.07 از حق تعطیلات سالانه کمتر (5.6 هفته) در کل سال (52 هفته) به دست می آید که 46.4 هفته زمان غیر تعطیل را می دهد. 5.6 هفته 12.07٪ از 46.4 هفته است.

برای خلاصه کردن حکم طولانی دادگاه، دادگاه عالی تصمیم گرفت که برازل تحت قانون حقوق استخدامی 1996 به طور غیرقانونی از دستمزدها کسر شده است. این نادرست بود که هارپور تراست بتواند برای موافقت با دوره مرجع “عادلانه” به دادگاه تکیه کند. پس حکم کردند:

  • تفسیر صحیح مقررات زمان کار این است که حقوق تعطیلات باید طبق قانون حقوق استخدامی 1996 محاسبه شود که دوره مرجع (اکنون 52 هفته) را تعیین می کند. این به این معنی است که روش 12.07٪ نادرست است و نباید استفاده شود.
  • در نظر گرفتن حق مرخصی سالانه برای کارگران پاره سال نادرست است – اگرچه این همان کاری نیست که هارپور تراست انجام داد.
  • علاوه بر این، این حکم در مورد کارگران تحت قرارداد کار دائم اعمال می شود، صرف نظر از این که آیا این مدت نیمه سال است، مانند برازل، یا کسانی که به طور نامنظم حقوق می گیرند، مانند افرادی که در ساعات کاری صفر هستند. قرارداد.

مشاوره 2023

در این حکم مشخص شد که کارگرانی که به طور نامنظم حقوق می گیرند ممکن است نسبت به همکارانی که به همان تعداد ساعت کار می کنند، به عنوان مثال، کسانی که به صورت نیمه وقت کار می کنند، از تعطیلات بیشتری برخوردار شوند.

در 12 ژانویه 2023، دولت بریتانیا مشاوره این موضوع را برجسته می‌کند و به دنبال جمع‌آوری دیدگاه‌هایی درباره تأثیر این امر بر کارفرمایان و چگونگی اصلاح این نابرابری است. در قانون. این مهم است، زیرا هر تغییری بر دو قانون مهم حاکم بر مرخصی تعطیلات و پرداخت تأثیر خواهد گذاشت:

  1. مقررات زمان کار 1998 (مرخصی)
  2. قانون حقوق استخدامی 1996 (نرخ پرداخت مرخصی).

مشاوره تاکید می‌کند که دولت مایل است این واقعیت را دوباره معرفی کند که کارگران پاره سال (مانند برازل) و کارگران با ساعات کاری نامنظم حق تعطیلات دریافت می‌کنند و حقوقی که منعکس کننده ساعات کارشان است، دریافت می‌کنند. بنابراین، این یک پاسخ مستقیم به حکم دیوان عالی است که می گوید چنین کارگرانی باید بدون توجه به ساعات کار، 5.6 هفته دریافت کنند. آنها از طریق مشاوره پیشنهاد می کنند:

  • طول دوره مرجع استحقاق تعطیلات (برای مرخصی) باید منعکس کننده طول دوره مرجع حقوق تعطیلات فعلی (برای پرداخت) باشد، به عبارت دیگر، 52 هفته.
  • با این حال، حق مرخصی 52 هفته شامل هفته های بدون کار می شود. این برخلاف دوره مرجع پرداخت است که بر اساس 52 هفته آخر کار با حقوق است که سقف آن 104 هفته است.
  • دوره مرجع مرخصی 52 هفته ای می تواند از ابتدای هر سال مرخصی آغاز شود – بنابراین به جای اینکه بر اساس دوره مرجع متوالی که هفته به هفته متفاوت است، ثابت شود.
  • برای کارگران پاره سال و کارگران با ساعات کاری نامنظم، دولت پیشنهاد می کند که رویکرد 12.07 درصدی را برای اعطای حق مرخصی ساعتی قانونی سالانه – ساعات کار در 52 هفته قبلی X 12.07 درصد، بازگرداند.

اینها تغییرات قابل توجهی هستند، همه به نام حصول اطمینان از اینکه حق مرخصی برای چنین کارگرانی بر اساس ساعات واقعی کار در یک دوره مرجع 52 هفته ای محاسبه می شود.

در سراسر بریتانیا

البته، ایجاد تغییرات در سراسر انگلستان بسیار ساده خواهد بود! قانون استخدام به ایرلند شمالی واگذار شده است. مقررات زمان کار و قانون حقوق استخدامی در این بخش از بریتانیا اعمال نمی شود.

مشاوره این موضوع را به رسمیت می‌شناسد و می‌گوید هر گونه تغییر قانونی در نتیجه فقط شامل کارگران بریتانیا می‌شود.

بنابراین، هر گونه تغییری منجر به عوارض بیشتر برای کارفرمایان و توسعه دهندگان نرم افزار می شود که از قبل باید با این واقعیت کنار بیایند که برای مثال، دوره مرجع در ایرلند شمالی 12 هفته است.

اقدام کارفرما

کارفرمایان، نمایندگان و افراد باید به مشاوره که در 9 مارس 2023 بسته می شود. این کار را می توان به صورت آنلاین یا از طریق ایمیل در [email protected]. 22 سوال برای پاسخ دادن وجود دارد که 13 سوال مربوط به ظرفیتی است که در آن پاسخ می دهید.

سپس، کارفرمایان باید به پیشنهادات نگاه کنند و در نظر بگیرند که آیا سیستم‌ها و/یا فرآیندهای فعلی آنها اجازه می‌دهد این امر در واقعیت اتفاق بیفتد. به عنوان مثال، دوره مرجع 52 هفته ای برای مرخصی متفاوت از دوره حقوق، تغییر قابل توجهی برای کارگرانی است که تحت تأثیر قرار می گیرند.

با این حال، ما باید مراقب پیشرفت (یا در غیر این صورت) لایحه قانون حفظ شده اتحادیه اروپا (لغو و اصلاحات) باشیم. همانطور که وجود دارد، این لایحه تضمین می‌کند که هر گونه قانون برگرفته از اتحادیه اروپا در پایان سال 2023 «از بین می‌رود» مگر اینکه تصمیمی آگاهانه برای حفظ یا اصلاح آن گرفته شود. مقررات زمان کار برگرفته از دستورالعمل زمان کار اتحادیه اروپا است و به کارگران حق قانونی چهار هفته مرخصی سالانه می دهد. اگر چنین تصمیم آگاهانه ای گرفته نشود، به هر حال حق قانونی این مرخصی و پرداخت تعطیلات از بین می رود.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان
اینفومت

اینفومت تلاش می کند با تولید محتوای مناسب برای جامعه هدف، خدمت هر چند کوچک را عرضه نماید

FOLLOW US ON