Search
Close this search box.

زهاوی: همسر سزار باید بیش از حد مشکوک باشد

فهرست مطالب

همانطور که به طور ضرب المثل اعتقاد بر این است که ژولیوس سزار گفته است، “همسر سزار باید بیش از حد مشکوک باشد.” همان‌طور که ندیم زهاوی در چند ماه گذشته به طرز دردناکی آموخته است، همین امر در مورد هر کسی که در انظار عمومی است صدق می‌کند.

این یک واقعیت زندگی است که رسانه ها و مردم چیزی جز رسوایی در مورد امور مالیاتی کسانی که در سرفصل اخبار هستند را دوست ندارند.

بدون عمیق‌اندیشی، به‌اندازه کافی آسان است که فهرستی از بزرگان و (نه‌چنان) خوب‌هایی که به‌طور آشکار یا ظاهراً، مستقیم یا غیرمستقیم، با مقامات مالیاتی مربوطه‌شان سرزنش شده‌اند، به دست آوریم.

>

در چیزی نزدیک به ترتیب زمانی، این موارد عبارتند از

 • آل کاپون گانگستر
 • چاک بری خواننده
 • سوفیا لورن بازیگر
 • جوکی لستر پیگت
 • وارث لئونا هلمسلی
 • سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا
 • دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا
 • برنی اکلستون برتر مسابقات اتومبیل رانی
 • شکیرا ستاره پاپ
 • کریستیانو رونالدو فوتبالیست

اکنون می‌توانیم ندیم زهاوی، وزیر خزانه‌داری سابق، را به این فهرست اضافه کنیم، اگرچه به نظر می‌رسد تخلف او در مقایسه با چندین نفر در لیست بالا که به زندان افتادند نسبتاً بی‌اهمیت است.

با این وجود، آسیب به شهرت و شغل می تواند ویرانگر باشد، که اکنون به نظر می رسد نتیجه محتمل برای رئیس حزب محافظه کار باشد.

در حالی که این مقاله در حال تنظیم است، آقای مورد نظر با یک سری اتهامات مواجه است که نخست وزیر را مجبور کرده است از مشاور اخلاقی جدید خود راهنمایی بگیرد. این پیام خوبی نیست، حتی اگر پاسخ نهایی این باشد که هیچ رفتار بد قابل توجهی وجود نداشته است.

بنابراین، اغلب، بزرگترین مشکل جرم اصلی نیست، در اینجا دستکاری قوانین مالیاتی در تلاش برای به دست آوردن مزیت، بلکه پنهان کاری است که در پی دارد.

به‌صراحت، در مقایسه با فعالیت‌های مشتریانی که بسیاری از ما برای آنها اقدام کرده‌ایم، اقداماتی که زهاوی انجام می‌دهد چیزی بیش از غلبه بر بازوی خود و گرفتار شدن به نظر نمی‌رسد.

زهاوی – داستان پس زمینه

یک سری از مفسران در تشریح مسائل احتمالی مالیاتی از جمله همکار من ربکا کیو، گورو سابق مالیات AccountingWEB نیکولا راس مارتین و بلای خاص صاحبان قدرت امروز، دن نیدل، بنابراین اختراع مجدد چرخ هیچ فایده ای ندارد.

به نظر می‌رسد که تلاش ناموفقی برای محافظت از سود سرمایه با دور کردن مالک احتمالی ذینفع سهام در YouGov از برخی یا تمام بدهی مالیاتی سود هنگام فروش آن سهام صورت گرفته است.

خبر خوب یا بد، بسته به دیدگاه شما، میزان در خطر است. اگر حدس و گمان رسانه‌ها درست باشد و تکذیب‌ها چیز دیگری از جمله جریمه سنگین و بهره را پیشنهاد نکرده باشند، تسویه نهایی بیش از 5 میلیون پوند بود.

معمای اینجا با بیانیه تاخیری خود مرد در آخر هفته بیشتر شده است.

به جای “پاک شدن” همانطور که توسط دوست و رهبر سابق حزبش سر ایین دانکن اسمیت توصیه شده است، آنچه به نظر می رسد بیانیه ای بسیار دقیق بیان شده است متاسفانه باعث شده است که وزیر دارایی سابق به نظر برسد که او چیزی مهم را پنهان کرده است. .

مشکلات احتمالی برای زهاوی

برای بررسی فقط چند مورد از مشکلات احتمالی،

 1. NZ اظهار داشت که او مالک ذینفع سهام در Balshore Investments، شرکت پناهگاه نیست، اما در مورد اینکه آیا او در مقطعی در گذشته بوده است یا اینکه آیا یک شریک دوستانه چنین بوده است، چندان روشن نیست.
 2. اگر نه، چرا او میلیون‌ها پوند از سهام را به کسی که کاملاً بی‌مرتبط است ببخشد؟ این اقدام یک کارآفرین زیرک یا سیاستمداری نیست که شما می‌خواهید در تصمیم‌گیری‌هایی که آینده کشور باشکوه ما را تعیین می‌کنند مشارکت داشته باشد.
 3. با توجه به اینکه چند کلمه بعدی نه “از خزانه” بلکه “از دوک نشین لنکستر” بود، اعلام می کردم که این موضوع قبل از اینکه او صدراعظم شود حل و فصل شده بود. از آنجایی که او تنها در سپتامبر 2022، چند ماه پس از توقف ریاست خزانه داری، این نقش را بر عهده گرفت، نتیجه آشکاری که همه بلافاصله گرفتند این بود که مذاکرات در حال انجام بود در حالی که آقای زهاوی مردی بود که در نهایت مسئولیت HMRC را بر عهده داشت. که متعاقباً تأیید شد و منجر به نتیجه آشکار یک پنهان کاری شد که با تلاش برای انجام اقدامات قانونی علیه کسانی که این داستان را افشا کردند، ترکیب شد.
 4. NZ در مورد این واقعیت که او توسط HMRC متهم به تلاش عمدی برای فرار از مالیات نشده است، سر و صدا می کند، بلکه صرفاً مسئول یک اشتباه بی دقت است. همه اینها بسیار خوب است، اما همانطور که کسانی از ما که تجربه مذاکره با HMRC را داریم می‌دانیم، در اغلب موارد که خطای بی‌گناهی وجود دارد، می‌توان با جریمه 0 درصد مذاکره کرد یا در جایی که آب کمی گل آلودتر است، شاید 10 ٪. جریمه 30 درصدی به معنای اشتباه قابل توجه و آگاهی از این است که مرتکب اقدام به انجام کاری ناپسند کرده است. در واقع، به غیر از موارد کلاهبرداری، هرگز به یاد نمی‌آورم که یک پرونده را با جریمه بیش از 30% حل و فصل کنم.
 5. اگر اقدامات بی گناه بودند، همانطور که NZ همچنان ادعا می کند، پس چرا او 5 میلیون پوند به HMRC پرداخت کرد؟ در جایی که فردی به درستی رفتار کرده است، عموماً به دنبال کمک مالی داوطلبانه گسترده به خزانه کشور نیستند. تنها توضیح قابل قبول این است که مردی که در کانون توجه قرار داشت برای جانشین خود به عنوان وزیر دارایی متاسف شد؟

احتمال زیادی وجود دارد که تا زمان انتشار این مقاله، اطلاعات بیشتری منتشر شود که به برخی یا همه این سؤالات پاسخ می دهد.

در این میان، پیامی که همه ما باید به مشتریان پرمخاطب خود بدهیم این است که ورود به ترتیبات اجتناب از مالیات مشکوک به احتمال زیاد ایده خوبی نیست، مگر اینکه از آن دسته افرادی باشید که از مورد هتک شدن توسط این افراد لذت ببرید. رسانه ملی، تا جایی که حتی روزنامه ها شروع به وزن گیری می کنند.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان
اینفومت

اینفومت تلاش می کند با تولید محتوای مناسب برای جامعه هدف، خدمت هر چند کوچک را عرضه نماید

FOLLOW US ON