Search
Close this search box.

رای شماره۱۴۷۱۸۳۷ هیأت تخصصی استخدامی دیوان عدالت اداری با موضوع : اگهی آزمون تبدیل وضعیت نیروی قراردادی به پیمانی و نتایج آن به دلیل مغایرت های قانونی و شرعی ابطال نشد

فهرست مطالب

رای شماره۱۴۷۱۸۳۷ هیأت تخصصی استخدامی دیوان عدالت اداری با موضوع : اگهی آزمون تبدیل وضعیت نیروی قراردادی به پیمانی و نتایج آن به دلیل مغایرت های قانونی و شرعی ابطال نشد

رای شماره۱۴۷۱۸۳۷ هیأت تخصصی استخدامی دیوان عدالت اداری با موضوع : اگهی آزمون تبدیل وضعیت نیروی قراردادی به پیمانی و نتایج آن به دلیل مغایرت های قانونی و شرعی ابطال نشد

تاریخ تصویب:
1402/09/12

QR

جزئیات متن قانون

رای شماره۱۴۷۱۸۳۷ هیأت تخصصی استخدامی دیوان عدالت اداری با موضوع : اگهی آزمون تبدیل وضعیت نیروی قراردادی به پیمانی و نتایج آن به دلیل مغایرت های قانونی و شرعی ابطال نشد

هیأت تخصصی استخدامی دیوان عدالت اداری

* شماره پــرونـــده: هـ ت/ ۰۲۰۰۱۰۸

شماره دادنامه سیلور: ۱۴۰۲۳۱۳۹۰۰۰۱۴۷۱۸۳۷ تاریخ:۱۴۰۲/۰۶/۰۸

* شاکی: آقای سجاد کریمی پاشاکی

*طرف شکایت: سازمان امور مالیاتی کشور

*موضوع شکایت و خواسته: ابطال اگهی آزمون تبدیل وضعیت نیروی قراردادی به پیمانی و نتایج آن به دلیل مغایرت های قانونی و شرعی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* شاکی دادخواستی به طرفیت سازمان امور مالیاتی کشور به خواسته ابطال اگهی آزمون تبدیل وضعیت نیروی قراردادی به پیمانی و نتایج آن به دلیل مغایرت های قانونی و شرعی به دیوان عدالت اداری تقدیم کرده که به هیأت عمومی ارجاع شده است متن مقرره مورد شکایت به قرار زیر می باشد:

آگهی استخدام پیمانی ویژه کارکنان قراردادی شاغل در سازمان امور مالیاتی کشور سال ۱۳۹۷

سازمان امور مالیاتی کشور از محل مجوز استخدامی شماره ۱۷۵۶۳۴/ت ۴۸۵۲۱ هـ مورخ ۹۱/۹/۸ هیات محترم وزیران و موافقت شماره ۱۳۱۰۵۲۳ مورخ ۹۶/۵/۱۰ سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد تبصره ذیل ماده (۲۴) قانون مالیات بر ارزش افزوده و در اجرای ماده (۹) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور تعداد ۱۶۶ نفر از بین نیروهای قراردادی واجد شرایط شاغل در واحدهای سازمانی تابعه سازمان امور مالیاتی کشور از طریق برگزاری امتحان کتبی عمومی، تخصصی و طی مراحل گزینش به صورت پیمانی در مشاغل حسابرس مالیاتی (کارشناس مالیاتی)، کمک حسابرس مالیاتی (کاردان مالیاتی)، کارشناس امور اداری، کارشناس روابط عمومی، کارشناس حقوق، کارشناس فناوری اطلاعات (کارشناس امور سخت افزار رایانه، کارشناس شبکه، برنامه نویس سیستم و تحلیلگر سیستم)، مهندس برق، مهندس تاسیسات، مهندس ساختمان و کارشناس حراست استخدام می نماید.

شرایط عمومی استخدام:

ـ داشتن تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.

ـ تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی.

ـ التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

ـ داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت (ویژه آقایان).

ـ عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر.

ـ نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر.

ـ دارا بودن توانایی جسمی و روانی متناسب با رشته شغلی مورد تقاضا.

ـ نداشتن منع استخدام در دستگاههای دولتی به موجب آراء مراجع قانونی.

ـ داوطلبین استخدام در زمان ثبت نام نباید از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی یا بازخرید دستگاههای دولتی باشند.

تذکر: ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل، معافیت دائم و پایان خدمت نظام وظیفه داوطلبان روز برگزاری آزمون می باشد.

پرداخت وجه ثبت نام:

ـ ثبت نام به صورت اینترنتی از روز یکشنبه مورخ ۹۷/۷/۸ لغایت روز یکشنبه مورخ ۹۴/۷/۱۵ انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان واجد شرایط می بایست برای واریز هزینه ثبت نام به مبلغ ۲۰۴۰۰۰ (دویست و چهارهزار) ریال به سایت www.intamedia.ir مراجعه و نسبت به پرداخت این مبلغ به صورت الکترونیکی و با کارتهای بانکی متصل به شبکه شتاب که رمز دوم آن فعال می باشد، در این آزمون اقدام نموده و سپس فرم ثبت نام را تکمیل نمایند.

ـ لازم به توضیح است مدت زمان تعیین شده تمدید نمی گردد و متقاضیان باید در مدت زمان فوق نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.

ـ متقاضیان شرکت در آزمون باید پس از پایان ثبت نام کد رهگیری خود را یادداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً ورود مجدد به سایت و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و اطلاع از نتیجه آزمون فقط با استفاده از کد رهگیری امکان پذیر خواهد بود.

ـ به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

ـ ثبت نام در آزمون استخدامی به منزله ایجاد تعهد استخدامی برای دستگاه نمی باشد.

مدارک لازم برای ثبت نام:

۱ـ تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی.

۲ـ فایل عکس اسکن شده.

داوطلب می بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید:

ـ عکس ۴*۳ که در سال جاری گرفته شده باشد. (عکس تمام رخ)

ـ عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.

ـ اندازه عکس اسکن شده باید حداقل۳۰۰*۲۰۰ پیکسل و حداکثر۴۰۰*۳۰۰ باشد.

ـ تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

ـ حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.

ـ حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

ـ حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

تبصره۱: اسکن عکس از روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …) قابل قبول نمی باشد و داوطلبان لازم است از اصل عکس و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.

تبصره۲: عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.

تبصره۳: در صورت ارسال عکس غیرمعتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد.

تذکر مهم: با توجه به مشکلات احتمالی در خصوص اشتباه در ارسال عکس، تاکید میگردد علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمائید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

مدارک مورد نیاز ثبت نام که می بایست از طریق اینترنت ثبت و بصورت الکترونیکی ارسال گردد:

۱ـ عکس ۴*۳ جدید، با توجه به توضیحات فوق الذکر.

۲ـ تصویر آخرین مدرک تحصیلی مرتبط با شغل انتخابی متقاضی، با فرمت JPG

۳ ـ تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت قانونی دائم (برای آقایان)، با فرمت JPG

۴ـ مدارک دال بر ایثارگری و معلولین عادی حسب مورد از مرجع ذیربط، با فرمت JPG

۵ ـ تصویر آخرین قرارداد برای کلیه متقاضیان، با فرمت JPG

زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:

کارت شرکت در آزمون از روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۸/۲۳ قابل دسترسی و پرینت خواهد بود. زمان برگزاری آزمون روز جمعه مورخ ۹۷/۸/۲۵ و مکان برگزاری آن بصورت متمرکز در تهران می باشد. مکان و محل برگزاری آزمون در کارت ورود به جلسه داوطلبان درج خواهد شد.

لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون توسط سازمان بررسی خواهد شد و در صورت مغایرت مدارک داوطلبین با شرایط آگهی استخدامی از ادامه روند استخدامی منع خواهند شد.

مواد آزمون عبارتند از:

به هر یک از داوطلبان، یک دفترچه سوال عمومی (هر یک از دروس آن با ضریب ۱ اعمال و براساس آن نمره کل عمومی ساخته می شود، داده خواهد شد و همچنین یک دفترچه مجموعه سوال آزمون اختصاصی تحویل می شود. نمره کل نهایی داوطلب با ضریب ۱ برای نمره کل عمومی و ضریب ۲ برای نمره کل اختصاصی ساخته می شود.

کلیه دروس امتحان عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه ای طراحی خواهد شد و آزمون دارای نمره منفی می باشد.

الف ـ مواد امتحان عمومی به شرح زیر تعیین می شود:

۱ـ فناوری اطلاعات (۴ مهارت های پایه Word ، Powerpoint ، Excel و (Internet

۲ـ زبان و ادبیات فارسی

۳ـ معارف اسلامی

۴ـ زبان انگلیسی ـ عمومی

۵ ـ هوش و توانمندیهای عمومی

• اقلیت های دینی از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر سوال های آزمون عمومی توزیع خواهد شد.

ب ـ مواد امتحان تخصصی:

مواد امتحان تخصصی برای هر یک از شغل های مندرج در آگهی (جدول شماره ۱) مشخص شده است.

کسب حدنصاب علمی:

انتخاب داوطلبان استخدام جهت سیر مراحل استخدام، کسب حد نصاب لازم در آزمون کتبی به عنوان شرط لازم (ونه کافی) در امتحان بوده و براساس ترتیب نمرات مکتسبه و با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط مطابق شرایط ذیل می باشد:

ـ پس ازبرگزاری آزمون، نمرات داوطلبان به تفکیک حیطه های عمومی و تخصصی محاسبه و حد نصاب امتحان معادل پنجاه درصد(۵۰درصد) بالاترین نمره مکتسبه در امتحان با ارزش وزنی چهل درصد(۴۰درصد) برای حیطه عمومی و شصت (۶۰%) برای حیطه تخصصی درهرشغل محل، محاسبه و مبنای سایر مراحل انتخاب داوطلبان قرار می گیرد.

ـ پس ازتعیین حدنصاب درامتحان

الف) داوطلبان فاقدحدنصاب ازسایرمراحل استخدامی حذف خواهند شد.

ب) افراد دارای حدنصاب درسقف ظرفیت مندرج درآگهی برای سایرمراحل استخدام معرفی خواهندشد.

تذکر: کسب حدنصاب نمره علمی در امتحان هیچ گونه حق استخدامی برای داوطلبان ایجاد نمی کند.

تذکر مهم: داوطلبان صرفاً در صورتی می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند که مقطع تحصیلی، عنوان رشته تحصیلی و گرایش تحصیلی آنها با مقطع و عنوان رشته و گرایش تحصیلی ذکر شده در جدول شرایط احراز تحصیلی مشاغل (جدول شماره ۲) مطابقت داشته باشد.

امتیازات و سهمیه های قانونی:

۱ـ نظر به اینکه قبلاً سهمیه های ۲۵% و ۵% ایثارگران و ۳% معلولین از محل مجوز شماره ۱۷۵۶۳۴، ت۴۸۵۲۱هـ مورخ ۹۱/۹/۸ در آزمون های استخدامی قبلی (سال های ۹۱، ۹۴ و ۹۵) لحاظ گردیده است، لذا شرکت کنندگان واجد شرایط ایثارگری و معلولیت در این آزمون با داشتن گواهی مربوط در صورت داشتن نمره مساوی در مقایسه با داوطلبین آزاد از اولویت استخدامی برخوردار می باشند.

* ایثارگران بیست و پنج درصد (۲۵%) شامل: جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یکسال اسارت و خواهر و برادر شاهد، با داشتن گواهی معتبر از مراجع ذی صلاح قانونی می باشند.

*ایثارگران پنج درصد (۵%) به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و فرزندان آزادگان کمتر از یکسال اسارت، با داشتن گواهی معتبر از مراجع ذیصلاح قانونی اطلاق می شود.

*برای داوطلبین واجد شرایط معلولیت، داشتن معرفی نامه معتبر از سازمان بهزیستی الزامی می باشد.

توجه مهم: با توجه به اینکه مدارک متقاضیان، پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون عمومی و تخصصی توسط سازمان بررسی خواهد شد، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان (به ویژه مدارک ایثارگری، احکام قراردادی و معلولین عادی) مغایر با شرایط مندرج در این آگهی و همچنین اطلاعات اظهاری مندرج در «برگ درخواست شغل» باشد، هیچ گونه حقی و امتیازی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از آزمون (اعلام نتیجه اولیه، فرآیند گزینش و حتی در صورت پذیرش نهایی)، داوطلب از سایر فرآیند جذب و استخدام حذف خواهد شد و داوطلب حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

ـ کارکنان قراردادی صرفاً مجاز به انتخاب یک شغل از عناوین مندرج در آگهی استخدامی می باشند.

ـ هر یک از داوطلبین صرفاً در شغل انتخابی خود، مجاز به انتخاب ۲ محل جغرافیایی با رعایت اولویت ها به شرح ذیل می باشند:

ـ داوطلبان براساس مندرجات آگهی استخدامی مجاز به انتخاب یک شغل در هر واحد سازمانی می باشند.

(الزامی به انتخاب شغل صرفا در استان محل خدمت داوطلبان نمی باشد).

• در اولویت دوم انتخابی:

ـ داوطلبان درصورت تمایل مجاز به انتخاب یک محل جغرافیای دیگر براساس مندرجات آگهی استخدامی در همان شغل انتخابی اول می باشند.

ـ توجه: بررسی موضوع اولویت دوم انتخابی داوطلبین در صورت عدم تکمیل ظرفیت با لحاظ انتخاب اولویت اول سایر داوطلبین و سیاست های ساماندهی نیروی انسانی سازمان امور مالیاتی کشور خواهد بود و بدیهی است انتخاب اولویت دوم، هیچگونه حقی برای داوطلبین ایجاد نخواهد کرد.

ـ تبصره: اعلام نتایج آزمون صرفاً بر اساس اولویت اول انتخابی صورت می پذیرد.

نکته مهم:

ـ اسامی پذیرفته شدگان پس از تایید مراجع ذی صلاح از طریق سایت سازمان به نشانی www.intamedia.ir و ادارات کل امور مالیاتی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید و لیست قبول شدگان به منظور ادامه مراحل استخدامی به دفتر گزینش سازمان ارسال خواهد گردید.

ـ تاکید می گردد مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می شود.

شرح شکایت شاکی:

شاکی در شرح شکایت چنین بیان داشته است که دستگاه طرف شکایت با آگهی آزمون تبدیل وضعیت بر خلاف شرع و قانون اقدام نموده و تقاضای ابطال آن را نموده است.

*دلایل شاکی برای ابطال مقرره مورد شکایت:

۱ ـ مغایرت با قواعد فقهی عدالت و برابری و مساوات

۲ـ مغایرت با اصل ۱۱۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بند ۲ سیاستهای کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری

*خلاصه مدافعات طرف شکایت:

طرف شکایت در پاسخ ضمن دفاع ماهوی و تطبیق اقدامات خود با مقررات قانونی به رای شماره ۹۹۰۹۹۷۰۹۰۶۰۱۰۷۰۴ هیات تخصصی استخدامی استناد نموده است.

« رأی شماره ۹۹۰۹۹۷۰۹۰۶۰۱۰۷۰۴ هیات تخصصی استخدامی »

با توجه به اینکه اولاً آزمون مورد شکایت مستند به تبصره ذیل ماده۲۴ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷/۲/۱۷ می باشد که مقرره داشته: “به سازمان امور مالیـاتی کشور اجازه داده می شود نیروی انسانی متخصص مورد نیـاز برای اجراء ایـن قانون را در چارچوب تشکیلات سازمانی مصوب از محل نیروهای موجود و کمبود آن را از طریق برگزاری آزمون استخدامی اختصاصی، انتخاب و استخدام نماید. سازمان امور مالیـاتی کشور می تواند تا ده درصد (۱۰%) از مجوز استخدام مذکور را، از بین دارندگان مدرک تحصیلی دانشگاهی، بدون انتشار آگهی و برگزاری آزمون به استخدام درآورد.” و این قانون موخر بر قانون مدیریت خدمات کشوری و ترتیبات مقرر جهت استخدام افراد در قانون مذکور می باشد. ثالثاً مصوبه شماره ۱۷۵۶۳۴/ت ۴۸۵۲۱ه مورخ ۱۳۹۱/۹/۸ هیات وزیران از این حیث مورد ایراد ر m یس مجلس شورای اسلامی قرار گرفته بود که اختیار استخدام ۱۲۰۰۰ نفر را به طور مطلق و بدون اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی به سازمان امور مالیاتی داده بود و دادنامه شماره ۱۳۱۳ مورخ ۱۳۹۷/۵/۹ هیـأت عمومی دیوان عدالت اداری نیز بر همین اساس صادر شده است، در حالی که آزمون مورد شکایت با اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی صورت گرفته است، بنابراین از آنجائیکه آزمون مورد شکایت مستند به اجازه قانونگذار و با اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی بوده، صرف نظر از اینکه استناد آن به مصوبه شماره ۱۷۵۶۳۴/ت۴۸۵۲۱هـ مورخ ۱۳۹۱/۹/۸ هیات وزیران فاقد وجاهت می باشد، مغایرتی با قانون ندارد و حکم به رد شکایت صادر می شود. این رأی مستند به بند «ب» ماده۸۴ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری صادر و ظرف بیست روز پس از صدور، از سوی ده تن از قضات یا رئیس محترم دیوان عدالت اداری قابل اعتراض می باشد.

رضا فضل زرندی

رئیس هیات تخصصی استخدامی

*در خصوص ادعای شاکی مبنی بر خلاف شرع بودن مصوبه به موجب نامه شماره ۳۶۸۲۳/۱۰۲ مورخ ۱۴۰۲/۲/۳۰ قائم مقام دبیر شورای نگهبان فقهای معظم شورای نگهبان چنین نظر داده اند:

آگهی مورد شکایت خلاف موازین شرع شناخته نشد.

رأی هیأت تخصصی استخدامی دیوان عدالت اداری:

با عنایت به این که به موجب نامه شماره ۳۶۸۲۳/۱۰۳ مورخ ۱۴۰۲/۲/۳۰ قائم مقام دبیر شورای نگهبان آگهی مورد شکایت خلاف موازین شرع شناخته نشده لذا آگهی تبدیل وضعیت نیروی قراردادی به پیمانی سازمان امور مالیاتی کشور در سال ۱۳۹۷ از حیث ادعای مغایرت با شرع با استناد به ماده۸۷ قانون دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲ با قانون اصلاحی ۱۴۰۲ قابل ابطال نمی باشد.

رئیس هیأت تخصصی استخدامی دیوان عدالت اداری ـ علی اکابری

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان
اینفومت

اینفومت تلاش می کند با تولید محتوای مناسب برای جامعه هدف، خدمت هر چند کوچک را عرضه نماید

FOLLOW US ON