Search
Close this search box.

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهر برازجان

فهرست مطالب

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهر برازجان

شماره ۱۳۰۲۸۷/۳۰۰ ۱۴۰۲/۷/۲۳

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهر برازجان

استاندار محترم و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر

شورای عالی شهرسازی و معماری ایران درجلسه مورخ ۱۴۰۲/۷/۳ مصوبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۲۷ شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر در خصوص الحاق اراضی به مساحت ۲۳ هکتار به محدوده طرح جامع شهر برازجان در راستای طرح نهضت ملی مسکن را با توجه به صورتجلسه مورخ ۱۴۰۲/۶/۲۲ کمیته فنی شماره یک مورد بررسی قرار داد و ضمن موافقت با الحاق مقرر نمود طرح تفصیلی اراضی با رعایت موارد زیر و تامین خدمات عمومی حداقل در مقیاس محله و ناحیه به تائید کمیسیون ماده ۵ استان برسد:

۱ـ با عنایت به مجاورت اراضی الحاقی با اراضی نظامی سپاه، نظر مرجع استانی وزارت دفاع (اداره کل منطقه ۷) درخصوص ملاحظات احتمالی اخذ و در طرح اعمال شود.

۲ ـ با توجه به محدودیت شدید تامین زمین در شهر برازجان براستفاده حداکثری از ظرفیت بارگذاری زمین و اعمال تراکم ساختمانی ۱۸۰درصد، در جهت پاسخگویی به نیاز متقاضیان تاکید می گردد.

۳ـ ضمن تهیه نقشه هدایت و مدیریت سیلاب، رعایت حریم و بسترآبراهه های متداخل با زمین براساس نقشه رقومی اخذ شده از اداره کل آب منطقه ای استان طی نامه شماره ۳۱۹۰۹ مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۸ الزامیست.

۴ـ در اجرای بند “ب” مصوبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۲۱ شورای عالی بر استفاده از سهم یک هزار واحدی دولت در شهرک خلیج فارس جهت تخصیص به باقیمانده متقاضیان نهضت ملی مسکن مجدداً تاکید می گردد.

مراتب جهت استحضار و صدور دستور انعکاس و اقدام اعلام می شود. در اجرای ماده ۴۲ آئین نامه نحوه بررسی طرح ها و… خواهشمند است دستور فرمائید نقشه محدوده شهر با لحاظ الحاق مذکور جهت ابلاغ به مراجع ذیربط تحویل دبیرخانه شورای عالی شود.

معاون شهرسازی و معماری و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ـ خسرو دانشجو

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان
اینفومت

اینفومت تلاش می کند با تولید محتوای مناسب برای جامعه هدف، خدمت هر چند کوچک را عرضه نماید

FOLLOW US ON